Mišo od Bartekov, spamätaj sa! Lebo z teba vyrastie také monštrum ako Robert od Ficov.

Pretože ak sa v politike udržíte dlhšie ako toto vaše prvé volebné obdobie, tak máte na to žiaľ všetky predpoklady. A to je veľmi smutné konštatovanie o takom mladom človekovi, ktorý má celý svoj život ešte iba pred sebou.

Neviem, aký ste boli predtým, než ste občanom tejto krajiny prišli na oči ako hlasácky poslanecký náhradník. No po dvoch rokoch vášho parlamentného trapošenia sa javíte iba ako bezhodnotový, bezcharakterný a arogantný hulvát, ktorý požral všetku múdrosť sveta. Ale keď bol vašim najväčším mentorom Matúš Šutaj Eštok a keď ste dokázali vstúpiť do zamorenej rieky s názvom Hlas SD, tak sa tomu vlastne vôbec nečudujem.

Toto je asi taký nielen môj krátky pohľad na vás. Pohľad slobodného občana s vlastným neoblbnutým a nemanipulatívnym rozumom, ktorý nikdy v živote nevolil a ani voliť nebude takú čvargu ako ste sa stretli v tejto súčasnej vládnej koalícii, do ktorej ste žiaľ na vašu škodu tak rýchlo a naivne zapadli. Je to ale vaše osobné rozhodnutie, do ktorého by ma nič nebolo, keby ste konali v zmysle ústavného poslaneckého sľubu.

Preto chcem reagovať aj na vaše štvrtkové  (6. 11. 2025) vystúpenie v televíznej diskusnej relácii Král na ťahu.

Nie preto, že by ste sa nejako vymkli svojmu štandardu. V tom ste určite nesklamali. Ba naopak, možno ste ešte aj pritvrdili. Ale preto, že ma napriek všetkému zarazili ešte dve ďalšie skutočnosti.

To, ako ste sa postavili k otázke 17. novembra, keď ste iba sucho a hlavne pohŕdavo konštatovali, že opozícia si aj tak pôjde organizovať tie svoje protesty.

Miško, v novembri 1989 ste vy ešte neboli ani na pláne svojich rodičov, takže takáto dehonestácia tohto dovolím si tvrdiť najvýznamnejšieho sviatku svedčí jedine o vašom súčasnom poslušnom a nevyzretom zaradení medzi koaličnými vlkmi. A nedá sa ospravedlniť tým, že ste ešte neboli na svete a neviete o čo išlo. Ani ja a milióny iných ľudí sme nezažili hrôzy druhej svetovej vojny a napriek tomu sme nikdy nijakým spôsobom nepohŕdali a nedehonestovali víťazstvo nad fašizmom.

Lebo my starší sme v tých chladných novembrových dňoch okrem mnohých iných výdobytkov bojovali aj za vašu súčasnú slobodu a len vďaka ktorej už v tomto mladom veku môžete byť tým, čím ste. Keby k tomu nedošlo, tak by ste dnes boli možno iba nejakou tuctovou komunistickou kádrovou rezervou, ktorá by si na svoju príležitosť musela ešte dlho počkať. Ak by ste sa vôbec dočkali. Tak si toho aspoň trocha vážte.

Preto vaše pohŕdanie týmto sviatkom a dehonestovanie ho iba na nejaké opozičné protesty je prinajmenšom detinské, úbohé a trápne. Nehovoriac o tom, že medzi hlavných aktérov týchto významných udalostí patrili aj mladí ľudia, dokonca mladší ako ste vy v súčasnosti – študenti stredných a vysokých škôl. Takže svojim postojom pohŕdate aj nimi. Hanbite sa.

No a tým druhým momentom bolo to, ako sproste a agresívne ste vyskočili voči mladému priaznivcovi PS, ktorý vám položil tradičnú záverečnú otázku. A to som v tejto ani v žiadnej inej diskusnej relácii napriek môjmu dôchodcovskému veku ešte nikdy nezažil.

Miško, spamätajte sa skôr ako pochopíte, kde ste sa zaradili. Skôr, ako sa váš súčasný „hviezdny“ život jedného dňa zmení iba na taký spackaný a úbohý, plný strachu, zloby a nenávisti ako ho už prežíva váš premiér a mnohí iní jeho dlhoroční poskokovia.

Spamätajte sa, aby ste sa v budúcnosti nemuseli hanbiť nielen pred svojimi najbližšími, ale aj pred vašimi rovesníkmi a aj mladšími spoluobčanmi ako sú napr. študent Omaník či najnovšie študenti z Popradu, ktorí na rozdiel od vás preukázali občiansku statočnosť, odhodlanie a chuť žiť v skutočne vyspelom, demokratickom a právnom štáte.

V štáte, na demontáži ktorého sa žiaľ aktívne podieľate aj vy osobne, napriek tomu, že vy všetci koaliční pokrytci občanov spoločne iba zbabelo klamete, podvádzate a manipulujete.

Prajem vám preto skoré vytriezvenie. Aj keď pochybujem, či dokážete byť taký silný, aby ste to dokázali. Lebo byť poslancom NR SR by nemalo byť iba o ľudovom kroji a falošnom položení ruky na Ústavu SR.

Celá tv diskusia: https://www.youtube.com/watch?v=baV55q43P9E

Obrázok blogu

Fico trpí traumou z detstva lebo asi „nie-vyrastal“ v normálne fungujúcej rodine.

17.05.2026

Dopláca na to ale celá naša krajina a všetci jej občania vrátane jeho naivného a ľahko manipulatívneho elektorátu. V každej normálne fungujúcej rodine majú spoločné ciele, ťahajú za jeden povraz, platia dohodnuté rodinné pravidlá a všetci jej členovia – otec, mama, deti – ich dodržujú, spoločne komunikujú, rozhodujú a vzájomne sa rešpektujú. A aj keď to [...]

Fico oslavuje druhé narodeniny, v Kyjive rátajú mŕtve deti. Fico dnes behá po hrádzi a oslavuje, že prežil. V Kyjive záchranári vyťahujú z trosiek ľudí, ktorí už žiadne druhé narodeniny mať nebudú.

17.05.2026

Robert Fico dnes na Facebooku oslavuje svoje „druhé narodeniny“. Behá po hrádzi, cvičí, ukazuje, že prežil. Dnes je výročie atentátu v Handlovej a on z toho urobil obraz o vlastnej sile, vlastnom tele, vlastnom návrate. Dobre. Nech žije. Lenže v ten istý deň ukrajinskí záchranári v Kyjive vyťahujú z trosiek ľudí, ktorí už žiadne druhé narodeniny mať nebudú. [...]

KASTA NEDOTKNUTEĽNÝCH: Ako predseda Krajského súdu v Košiciach JUDr. Marek Dudík „upratuje“ procesné klamstvá svojich sudcov

16.05.2026

redstavte si situáciu: Zákonný sudca vás v oficiálnom rozhodnutí poučí, že máte právo podať odvolanie. Vy ho v dobrej viere podáte. Neskôr sa dozviete, že zákon takéto odvolanie výslovne zakazuje. Kým ste však čakali na výsledok tohto „odvolania“, uplynula vám reálna zákonná lehota na podanie ústavnej sťažnosti.Definitívne ste prišli o právo na [...]

letisko bratislava, bratislavske letisko

Cesta na dovolenku sa môže skomplikovať už v Bratislave. Polícia varuje cestujúcich pred zdržaním

27.06.2026 22:45

Počet pasažierov najmä z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave oproti minulému roku výrazne narástol.

Aleksandar Vučič

Srbsko čaká politické zemetrasenie. Vučić oznámil odchod aj predčasné voľby

27.06.2026 20:30

Prezident mesiace čelil tlaku protivládnych protestov.

Venezuela Earthquake

Počet obetí stredajšieho zemetrasenia vo Venezuele stúpol na 1430

27.06.2026 20:10

Zranených je viac ako 3200 ľudí, nezvestných viac než 55.000.

Vojak Bundeswehru

Nemecko naráža na tvrdú realitu: armáde chýbajú desaťtisíce vojakov, v hre je návrat povinnej služby

27.06.2026 18:25

Do leta 2027 musí rozhodnúť, či obnoví povinnú službu.

nemezis

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 152
Celková čítanosť: 272220x
Priemerná čítanosť článkov: 1791x

Autor blogu

Kategórie